IT projekt roku 2016 Záštita hejtmana

Co jsou eztraty.cz?

Věříme, že většina lidí by nalezenou věc bez váhání vrátila. Eztraty.cz odstraňují překážky, které jim v této snaze bránily. Propojujeme nálezce a ty, kteří svoji věc hledají. Lítost, strach a stres lze proměnit v radost, vděčnost a odměnu.

Dva principy pro konec ztrácení v Čechách

#1 Zveřejnění všech nalezených věcí na internetu, aby se daly snáze najít. Nálezci jsme zjednodušili ohlášení nálezu. Teď jen zadá několik informací do svého telefonu a za nálezce vyřídíme zákonné ohlášení úřadům. Do systému mohou také vkládat úřady i firmy. Již 700 z nich z celé ČR se zaregistrovalo do projektu a v databázi zveřejňují své nálezy. Ten, kdo hledá svoji ztracenou věc, získal možnost ji najít online - bez volání, obcházení různých míst a jiných komplikací.

#2 Jednoduché a praktické označení věcí Vrátilkou. Věc u které víme komu patří, není ztracená. Pro ty, kteří mají rádi věci pod kontrolou a uvědomují si potíže při ztrátě klíčů nebo cenných věcí, máme řešení - Vrátilky. Představují možnost, jak si jednoduše a efektivně označit své cennosti samolepkou či klíče přívěskem se speciálním kódem. Vrácení proběhne opsání kódu z Vrátilky na www.eztraty.cz. Vrátilky lze koupit v eshopu (www.vratilka.cz) nebo ji obdržet jako dárek, např. od své pojišťovny. Prodej Vrátilek zároveň projekt financuje.

Jak vznikl projekt eztraty.cz?

K myšlence založit projekt eztraty.cz dovedly zakladatele ztracené vlastní klíče. Obvolávání míst, kde se klíče mohly nechat a opakované návštěvy ztrát a nálezů města ani po 3 týdnech snahy nevedly k úspěchu. Dle zákona by měly nálezy končit právě tam. On však zjistil, že se takto v praxi neděje vůbec nebo s velkým zpožděním. Většina lidí o tom co udělat s nálezem ani netuší, nebo se tím nechtějí kvůli složitosti zabývat. Proto vyhodnotil, že je nutné se přiblížit přímo k nálezcům a ulehčit jim co nejvíce jejich snahu - umožnit ohlásit nález přes internet. Prožitý stres a promarněný času jej vedly ještě k další průlomové myšlence. Co kdyby tito nálezci místo vypisování, co se našlo, oslovili přímo jeho? Tak vznikla Vrátilka, která umožňuje majiteli skrze kód vyslat zprávu, kde se jeho věc aktuálně nachází. Po dvou letech příprav byly spuštěny eztraty.

Komu projekt pomáhá?

Nálezcům, majitelům, obcím i firmám. Každému, koho se ztráta / nález týká, přináší eztraty.cz ulehčení.

Vize 2020

Věřím, že lze každou nalezenou věc vrátit.
Stačí tomu troška snahy a pomoci. Naší vizí je, aby se i díky eztrátám a Vrátilkám podařilo do roku 2020 podařilo vrátit 80% všech nálezů.


Marko Nguyen
zakladatel eztraty.cz

Potřebujete loga a obrázky?

Zde jsme pro Vás připravili loga, obrázky i články.

Součástí eztraty.cz jsou

Vrátilka jako unikátní reklamní předmět.

Více o produktu

Elektronická evidence nálezů pro firmy a obce.

Více o modulu