IT projekt roku 2016 Záštita hejtmana

Co jsou eztraty.cz

eztraty.cz jsou start-up projekt spuštěný v roce 2016, který si klade za cíl usnadnit lidem nalézat své ztracené věci. Je postavený na dvou jednoduchých myšlenkách.

#1 Pověsit všechny nalezené věci na internet, aby se dali snáze najít. To je možné díky Národní databázi nálezů. Vkládat nálezy může kdokoliv - úřady, firmy, instituce i občané. Tím si zároveň ušetří starosti, čas i vyřídí zákonné povinnosti nálezce. Učinit tak mohou pomocí formuláře na eztraty.cz nebo se zaregistrovat do rozšíření ZTRATOS - ve kterém si mohou nálezy spravovat.

#2 Věc u které víme komu patří, není ztracená. Proto vznikla Vrátilka - pojítko mezi majitelem a předmětem skrze návratový kód. Kód je vytištěný na samolepce nebo klíčence a ulehčuje nálezcům vrácení. Pouze opíšou kód na www.eztraty.cz. Kód je anonymní, lze jej tak umístit i na klíče a citlivé věci. Vrátilku si mohou lidé zakoupit v eshopu nebo obdržet jako reklamní předmět o od prodejce, autosalonu či pojišťovny. Výnos z prodeje Vrátilek zároveň celý projekt financuje.

Jak vznikl projek eztraty.cz?

K myšlence eztraty.cz dovedly zakladatele vlastní ztracené klíče. Obvolávání míst, kde se klíče mohly nechat a opakované návštěvy ztrát a nálezů města ani po 3 týdnech snahy nevedly k úspěchu. Dle zákona by měli nálezy končit právě tam. Zjistil ovšem, že se takto v praxi neděje vůbec nebo s velkým zpožděním. Většina lidí o tom ani netuší, nebo se tím nechtějí zabívat. Proto zhodnotil, že je nutné se přiblížit přímo k nálezcům a ulehčit jim snahu co nejvíce, umožnit ohlásit nález přes internet. Prožitý stres a promarněný času jej vedli ještě k další průlomové myšlence. Co kdyby tito nálezci místo vypisování, co se našlo, oslovili přímo mě? Tak vznikla Vrátilka, která umožňuje majiteli skrze kód vyslat zprávu, kde se jeho věc aktuálně nachází. Po dvou letech příprav byly spuštěny eztraty.

Komu projekt pomáhá?

Nálezcům, majitelům, obcím i firmám. Každého koho se ztráta / nález týká, přináší eztraty.cz ulehčení.

Jak to vypadá po půl roce?

Po půl roce vkládá své nálezy do databáze již 400 partnerů a toto číslo neustále roste. Obrovský skok nastal po oficiálním veřejném spuštěním.

Potřebujete loga a obrázky?

Zde jsme pro Vás připravili loga, obrázky i články.

Projekty eztraty.cz

Reklama, kterou si nosí zákazníci s sebou.

Více o projektu

Vaše logo každý den zákazníkům na očích.

Více o projektu

Elektronická evidence nálezů pro firmy a obce.

Více o projektu